Ajankohtaista

Työhyvinvointiasiantuntija Oili Kettunen on valittu Liikuntatieteellisen Seuran hallitukseen

Vierumäen työhyvinvointiasiantuntija, filosofian tohtori, Oili Kettunen on valittu Liikuntatieteellisen Seuran hallitukseen. Valinta tehtiin 9.4.2019 järjestetyssä yhdistyskokouksessa.

Oili Kettunen

Vierumäellä Oili Kettunen toimii työhyvinvoinnin asiantuntijana rakentaen työhyvinvointiin liittyviä kokonaisuuksia yritysten ja yhteisöjen työhyvinvoinnin kehittämiseksi. Vankan asiantuntemuksen omaava Oili on toiminut myös erilaisten työhyvinvointiin ja terveydenedistämiseen liittyvien hankkeiden ja projektien parissa. Oili toimii muun muassa Uudet toimintamallit ennaltaehkäisevässä terveydenhoidossa -hankkeen projektipäällikkönä sekä työhyvinvoinnin mobiilipalvelu Happy Healthy People at Work:n asiantuntijana.

Liikuntatieteellinen Seura ry on vuonna 1933 perustettu liikuntatieteistä, -kulttuurista ja -politiikasta kiinnostuneiden henkilöiden ja yhteisöjen muodostama kansalaisjärjestö ja tiedeviestintäorganisaatio. Seuran puheenjohtajana toimii professori Mikael Fogelholm.