16.-18.7.2026 Kessun PRO maalivahtileiri on peruttu!
Maalivahtileirillä koet pienryhmissä huippuvalmentajan ohjaamat, laadukkaat maalivahtiharjoitukset. Leirillä opitaan paljon uutta ja vahvistetaan osaamista. Lajiharjoitusten lisäksi leiri on täynnä huippukivaa kesäleiritekemistä. Leirillä liikutaan monipuolisesti, uidaan, pelataan frisbeegolfia ja harjoitellaan kehonhallintaa. Tämä uusi PRO-leiri on suunnattu 15–18-vuotiaille kilpamaalivahdeille, tytöille ja pojille.
Leiri toteutetaan yhteistyössä Kessun maalivahtiakatemian kanssa. Vastuukouluttajana toimii kokenut maalivahti ja nykyinen maalivahtikouluttaja Heikki Haaraoja.
Leiriltä jokainen maalivahti saa erittäin laadukkaat KESSUn omat maalivahdin hanskat!
Tule mukaan liikunnalliselle kesäleirille meille, jolloin käytössäsi ovat Vierumäen huippuolosuhteet!
Täytäthän myös leiriläisen lisätietolomakkeen ilmoittautumisen jälkeen. Linkki lomakkeeseen löytyy täältä.
Vierumäellä on tarjolla paljon kaikenlaista vapaa-ajan toimintaa ja harrastemahdollisuuksia. Tutustu tarkemmin aktiviteettikauppamme tarjontaan.
Kurssi on osa opetus- ja kulttuuriministeriön rahoittamaa vapaan sivistystyön toimintaa. Lue lisää vapaasta sivistystyöstä Opetus- ja kulttuuriministeriön sivuilta.