Avoimet saunavuorot Valkjärven rantasaunoilla
Saunasta sekä virkistävästä avantouinnista on mahdollista päästä nautiskelemaan rantasaunoillamme. Päivitämme avoimien vuorojen aikataulua alle. Saunoilla ei ole pyyhkeitä, joten otathan oman pyyhkeen mukaan. Hinta 6 €/henkilö, maksu suoritetaan Ravintola Palmuun ja Palmun ollessa suljettuna, maksu suoritetaan etukäteen Hotelli Fennadan vastaanottoon.
Ajalla 23.-29.6.
ma-pe klo 14-18
su klo 10-14 (maksu Fennadan vastaanottoon)
30.6. ->
ma-pe klo 14-18
la klo 12-18
su klo 10-14 (maksu Fennadan vastaanottoon)
Saunat ovat yhteiset naisille ja miehille (uikkarisaunat).
Huomioittehan, että kaikki saunamme ovat anniskelualuetta, joten omien alkoholijuomien nauttiminen ei ole sallittua. Tervetuloa saunojemme lempeisiin löylyihin sekä pulahtamaan virkistäviin järviimme.
Saunoja voi varata myös yksityiskäyttöön, tiedustelut asiakaspalvelustamme p. 0300 870 870 (Puhelun hinta 0,49 €/min sis. alv 25,5 %). Valkjärven rannassa on avoin pukuhuone vaatteiden vaihtoon.
Tervetuloa rantasaunan lempeisiin löylyihin!